Bilgi Fabrikam

16 Yaş Altı Çocuklar İçin İngiliz Vatandaşlığı

İngiltere vatandaşlığına sahip olmak için 6 yıl süreyle İngiltere’de yaşamanız gerekmektedir. Bu sürenin son zamanlarında vatandaşlık almak için başvuru yapabilirsiniz. Gerekli şartları sağladığınız taktirde İngiltere vatandaşı olabilirsiniz. İngiltere vatandaşlığına sahipseniz doğan tüm çocuklarınızı 16 yaşına gelmeden İngiliz vatandaşı olarak kayıt ettirebilirsiniz. 16 yaş altı çocuklar için İngiliz vatandaşlığı başvurusunda çocuklarınızın nerede doğduğu önemli değildir.

İngiliz vatandaşlığı almadan önce doğan çocuklarınız bu haktan yararlanamamaktadır. Bu çocuklar için 18 yaş altı çocuklar için İngilizce yerleşim vizesi başvurusu yapabilirsiniz. 16 yaş altı çocuklar için İngiliz vatandaşlığı başvuru süreci vize başvurusu gibi değildir. Başvurunuz sonucunun reddedilmesi gibi bir olasılık yoktur. Vize şartlarında aranan ailenin maddi durumu ya da yaşam şartlarına vatandaşlık başvurusunda bakılmaz. Aile devletten sosyal yardım alıyor olsa bile çocuk için vatandaşlık verilmektedir. Çünkü bu görevlilerin inisiyatifine bırakılmayan, sahip olunan bir haktır.

Vatandaşlık kaydı tamamlanan çocuk İngiltere vatandaşlarının sahip olduğu tüm haklara sahip olmaktadır. Böylece Birleşik Krallık pasaportu çıkarabilir. Birleşik Krallık dışında herhangi bir acil durumda İngiltere temsilciliklerinden yardım talebinde bulunabilir. 18 yaşını geçtiğinde istediği yerde çalışabilir. Ülkenin eğitim olanaklarından faydalanabilir. Devletin sosyal yardımlarından alabilir. Avrupa Birliği içerisinde serbest dolaşım hakkını kullanabilir.

Çocuklarınız için vatandaşlık başvurusu hakkında tüm merak ettiklerinizi firmamız danışmanlarına sorabilir, başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. 16 yaş altı çocuklar için İngiltere vatandaşlığı başvurusu hakkında daha fazla bilgiye http://ingiltereyerlesimvizesi.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.