Bilgi Fabrikam

Ayrılık Acısını Dindirme Yolları

Kalpte buruk bir yara, ağır bir iz bırakır ayrılık acısı. Zordur unutmak. En büyük ilacı ise hiç şüphesiz zamandır. Belirli bir zaman olmadıkça insan her şekilde hatırlar. Karlı bir günde geçen bir aşk anısı başka bir karlı günde ayrı olunsa bile hatırlanır. Ve öyle bir yakar ki ciğeri…

Fakat 21. yüzyıldaki tüm acılar geçicidir. Çünkü insanın içinde bulunduğu Dünya o kadar akıcı ve o kadar hızlıdır ki buna ayak uydurmak zorundadır insan. Deliler divaneler gibi sevdiği insanlardan sonra çok uzun bir süre acı çeken birçok insanın daha büyük aşklar yaşadığına tanıklık edebiliriz.

Gülümsemek hiç şüphesiz ki aşk acısını dindirmenin en iyi yollarından biridir. Çünkü psikolojik bir baskı olacaktır ve insanların acısı hafifleyecektir. Acıların da güzel bir yönü vardır acılara tutunmanın da… Ama acıyla inatlaşmak en güzelidir. Teslim olmak yerine ayağa kalkıp daha güçlü bir şekilde savaşmak ve acıya patronun kim olduğunu göstermek en sağlıklısıdır. Acı çekerken nasıl gülebilirim diye düşünmek yerine gülün! Çünkü ne kadar gülerseniz o kadar hafifleyecektir.

Aşkın iki kişilik olduğunu ve ayrılığın tek kişilik olduğunu asla unutmayın. Ve karşı taraftan daha az üzülmek için çaba gösterin. Beraber yaşadığınız bir aşkın ayrılığında siz neden daha fazla acı çekesiniz ki?

Aşkta güzel anılar kadar kötü anılar da olur elbette. Eğer unutmanız gereken bir ayrılık yaşadıysanız yapmanız gereken şeylerden biri de güzel anıları silip kötüleri hatırlamaktır. Görürsünüz bu sizi çok daha fazla uzaklaştırıcak ve ayrılık acınız hafifleyerek bitecek.

Günümüzde her ne kadar unutulmaya çalışılsa da bazı aşklar, ayrılıklar, hepsinin önüne geçen bir şey var. Sosyal medyadan stalklamak! Olabildiğince bundan uzak durmaya çalışmalısınız. Çünkü onun hayatını merak ederseniz ve izlerseniz zamanla bir alışmışlık haline gelir ve her an onun ne yaptığını merak edersiniz. Bu da unutmanızı yavaşlatır hatta imkansız bir hale gelebilir. Çünkü onunla yaşamaya devam edersiniz aslında. Ve onunla onsuz yaşamak ayrılığın en zorudur.

Ayrılık acısını dindirme yolları: https://askolog.com/10-adimda-ayrilik-acisini-dindirmek

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.