Bilgi Fabrikam

Dış Cephe Modelleri

Binaların dışına estetik bir görünüm kazandırmak dış cephe modelleri ile kaplama yaparak mümkündür. Kaplama yaparken kullanılan birkaç teknik vardır. Bu teknikler içerisinden en bilineni mantolamadır. Bu nedenle dış cephe kaplama denildiği zaman insanların ilk aklına gelen mantolama kelimesidir.  

Dış cephe modelleri ile kaplama yapılarak ses ve ısı geçişlerini minimuma indirmek amaçlanmaktadır. Bu kaplamalar sayesinde ortamdan dışarı ya da dışarıdan ortama ısı akışı olmazken; binanın mevcut ısısı korunur.  

Yapının mevcut türüne, yalıtım gereksinimlerine ve müşterilerin zevkine göre farklı dış cephe modelleri karşınıza çıkabilir. Piyasa ahşap, doğal taş, alüminyum kompozit, siding, prekast gibi pek çok türde dış cephe modelleri mevcuttur.  Bir dış cephe ürününü seçerken öncelikle ihtiyacı karşılaması dikkate alınmalıdır.  

Ahşap Görünümlü Dış Cephe Modelleri 

Ahşap görünümlü dış cephe modelleri, uygulandığı yapıya estetik ve doğal bir görünüm kazandırmasıyla bilinir. Ahşabın kendine has rüstik havası binalara da yansır. Evinize ya da iş yerlerinize uygulanan ahşap görünümlü dış cephe modelleri poliüretan malzemeden üretilmiştir; ancak dışarıdan bakıldığında gerçek ahşaptan ayırt etmek zordur. 

Doğal Taş Dış Cephe Modelleri  

Dekorasyonu yapılan yerin farklı bir görünümü olsun isteyenler doğal taştan oluşan dış cephe kaplamalarını tercih edebilirler. Etraftan gelebilecek dış etkilere karşı da yapınızın korunmasını sağlayan bu modeller son derece sağlamdır. Doğal taş görünümü evlerinize ya da iş yerlerinize doğayla uyumlu, temiz ve çevre dostu bir görünüm kazandırır. 

Alüminyum Kompozit Dış Cephe Modelleri  

Alüminyum kompozitten imal edilen dış cephe modelleri yan yana birleştirilen alüminyum plaklardan oluşmaktadır. Alüminyum hafif ve esneyebilen bir metal olması açısından binaların dış cephesini kaplamada avantaj kazandırır. İstenilen desende ve renkte üretilen bu dış cephe malzemesi yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. 

Siding Dış Cephe Modelleri 

Siding dış cephe modelleri yapı türlerinin neredeyse tamamına uyum sağlar. Isı ve su yalıtımı sağladığı için kaplama amacıyla bu modeller tercih edilebilmektedir. Su tutmadığı için siding dış cephe modellerini temizlemek kolaydır. 

  • Ev, iş yeri ve benzeri yapınıza dış cephe kaplaması yaptırmak isterseniz http://poliuretansove.com/ adresinden yapılan proje çalışmalarına ve daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.