Bilgi Fabrikam

İngiltere Evlilik Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere ülkesine yapılan evlilik vizesi başvurusu sırasında aslî olarak dikkat edilmesi gerekenlerden ilk ve en önemli husus, evlenecek çiftlerden birinin İngiliz vatandaşı olması ya da İngiltere’de süresiz yaşama iznine sahip olması gerekmektedir. İngiltere resmi makamları tarafından en çok dikkat edilen ve titizlikle incelenilen başvurulardan biridir. Bu sebepten ötürü başvuru sırasında evrakların titiz bir şekilde hazırlanması, mümkün olduğunca eksik evrak bırakılmaması gerekmektedir. Evli çiftler dışında, henüz evlenmeyen ve evlilik planı yapanlar için ayrıntılı plan ve dökümlerin hazırlanarak İngiliz resmi makamlarına sunulduğu taktirde büyük katkısı olduğu bilinmektedir.

İngiltere Evlilik Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlardan bir tanesi de, maddî husustur. Başvurunun reddedilmesi halinde evraklar tekrar hazırlanmalı, haliyle masraflar da tekrardan yatırılması gerekmektedir. Evlilik başvurusu olumlu karşılandığı taktirde, yabancı uyruklu vatandaşlara 30 aylık bir süre için yerleşim izni verilmekte, bu sürenin bitmesine yakın bir zamanda yapılan ikinci bir başvuru ile bu süre 30 ay kadar uzatılabilmekte, 5 yıllık sürenin sonucunda son bir başvuru ile süresiz oturma hakkı verilmektedir. 6 yıllık sürecin tamamlanması ile birlikte ise İngiltere vatandaşı olma hakkı verilebilmektedir.

İngiltere Evlilik Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1- Evliliğin yasal olarak ispat edilmesi; resmi makamlar tarafından onaylı evlilik cüzdanı,

2-İngiltere’de oturma izni bulunan taraf kısıtlanmamış vatandaşlığı veya süresiz oturum hakkının bulunması,

3-Çiftlerin birlikte yaşadığının ispat edilmesi, (bu şart farklı ülkelerde yaşayan çiftler için veya yerleşim izni için yapılan formalite evliliklerinin önüne geçmesi için bir önlemdir)

4-Çiftlerin 18 yaşını doldurmuş olması,

5-İngiltere ülkesinde vatandaşlara yapılan yardım ve fonlardan faydalanmadan, düzenli bir geçim kaynağının bulunduğunun tespiti,

6-İngiltere resmi makamlarınca istenilen, İngiltere vatandaşı ya da ikamet izni bulunan tarafın belirlenen asgari geçim tutarında kazanca sahip olmak,

7-Çiftlerin birlikte yaşayacağı belirtilen ikametin tüm giderlerinin karşılanabildiğinin ispat edilmesi,

8-Vize için gerekli görülen, İngilizce sınavından A1 notu alınması,

9-Yaşanmış olması halinde, daha önceki evliliklerin resmi makamlarca sonlandığına dair evraklarla ispat edilmesi.

Kaynak: http://ingiltereevlilikvizesi.net/

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.