Bilgi Fabrikam

İngiltere Müteşebbis Vizesi

İngiltere Müteşebbis vizesi, İngiltere’de iş kurmak, bir işi devralmak ve İngiliz vatandaşı olmak, sürekli İngiltere’de ikamet etmek isteyen insanların başvurduğu İngiltere Çalışma Vizesi türüdür. Bu vizenin başvurusunun onaylanması için diğer İngiliz vizelerinde olduğu gibi bazı şartları yerine getirmelisiniz. Bunlardan en önemlisi vizeyi alacak kişinin İngiltere’de sadece kendi işinde çalışabilme hakkının olmasıdır. Vizeyi alacak kişi kendi işinden farklı bir işte çalışmayı amaçlıyorsa bu vizeyi alması mümkün değildir.

İngiltere Müteşebbis vizesi aldıktan sonra 7 gün içerisinde polis kaydı, 3 ay içerisinde ise İngiltere Vergi Dairesi’ne kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ayrıca kendi işinizi ve işiniz haricinde açacağınız kurumları Companies House Registration’ a belgeler ile bildirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde vizeniz sonlandırılır. İngiltere Müteşebbis Vizesi başvurusunda bulunmak için şema kılavuzluğunda yapılan yeterlilik testiden minimum 75 puan almanız gerekmektedir. Vize alım süreci oldukça zordur bu yüzden firmamızın uzmanlarından profesyonel yardım almanız sizin açınızdan yararlı olacaktır. Vizenize başvururken evraklarınızın eksik olmaması çok önemlidir.

Eksiksiz belgeler ile hazırlanmış başvurunuzun cevabı 15-21 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Açıklanma süresi İngiliz Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlıdır. Başvurunuzun ret cevabına itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Vizeyi almanız dahilinde İngiltere’ye giderken eşiniz ve çocuğunuzu da beraber götürme hakkına sahip olursunuz. Aile üyelerinizin İngiltere’ye gittikten sonra İngiltere Vizesi’ne başvuru hakları doğar ve bu şekilde ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. Çocuğunuz da ücretsiz bir şekilde devlet okulu hizmetlerinden yararlanabilir.

İngiltere Müteşebbis vizesi ile ilgili daha fazla bilgi için: http://ingilterecalismavizesi.com/vize/ingiltere-vizesi/ingiltere-mutesebbis-girisimci-isadami-vizesi

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.