Bilgi Fabrikam

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi

İngiltere Öğrenci Çocuk Aileleri Vizesi İngiltere’de eğitim görmek ya da kurs almak isteyen 12 yaşından küçük çocukların ailelerinin onlarla gidebilmek için aldığı bir İngiltere ziyaretçi vizesi türüdür. Bu vizeyi alacak ailenin çocuğu 12 yaşına küçük olduğu için İngiltere’de çocuk öğrenci statüsü almak zorundadır. Vizeyi alabilmek için İngiltere ziyaretçi vizeleri şartlarını da yerine getirmelisiniz. Çocuğunuzun eğitim göreceği kurumdan davet mektubu yollanmalıdır ve bunun vize başvuru belgelerinizin arasında olması gerekir. Aynız zamanda İngiltere’de sürekli kalmayacağınızı da beyan etmelisiniz.Çocuğunuzun eğitimi bittiğinde ülkenize geri döneceğinizi de belirtmelisiniz.

İngiltere öğrenci çocuk aileleri vizesi ile İngiltere’de kaldığınız süre boyunca herhangi bir işe girip kendinize gelir sağlamanız da yasaktır. Vize başvurunuzu İnternet’teki formu doldurup başvuru merkezinden randevu alarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz için hazırladığınız evrakların (Eğitim görecek çocuğun ailesinin şahsi bilgileri , sponsorluk formu , davet/ kabul mektubu, öğrencinin ihtiyaçlarının karşılanacağına dair belgeler, vb.) eksiksiz olması gerekmektedir.  Başvuru sürecinizde firmamızdaki uzmanlara danışmanız vize başvurunuzun ret edilme ihtimalini azaltır. Vize başvurunuzun olumlu, olumsuz cevabını 15-21 iş günü içerisinde öğrenebilirsiniz.

Başvurunuzun reddi halinde itiraz talebinde bulunabilir, vize başvurunuzun yeniden incelenmesini isteyebilirsiniz. Diğer İngiltere ziyaretçi vizelerinden farklı olmak üzere İngiltere öğrenci çocuk aileleri vizesi sahibi kişiler İngiltere’de herhangi bir eğitime ya da kursa katılamazlar. Bu vize ile çocuğunuzun eğitim gördüğü süre boyunca İngiltere’de kalabilirsiniz.

İngiltere öğrenci çocuk aileleri vizesi hakkında daha fazla bilgi için : http://ingiltereturistvizesi.net/

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.