Bilgi Fabrikam
kahve ile cilt bakımı

Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Türk kültürünün vazgeçilmez miraslarından birisi diyebileceğimiz Türk kahvesi sağlığa olan faydalarıyla bilinirken son dönemlerde cilt için de popülerlik kazandı. Keyifle içtiğiniz kahvenizin telvesi ile cildinize peeling uygulayabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte sizlere kahve telvesi ile cilt bakımı hakkında bilmediğiniz her şey;
Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kahve telvesi ile cilt bakımı uygulayacaksanız kahvenizi sade içmeye özen gösterin.

Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Türk kahvesinin telvesi ile vücudunuza, ellerinize, yüzünüze ve boyun bölgenize peeling uygulayabilirsiniz. Telve özellikle burun bölgesine sürüldüğünde bu alanda oluşan siyah noktaların çıkmasını sağlayacaktır. Türk kahvesi içtiniz ve kuru olan ellerinizi yumuşatmak isterseniz parmaklarınızın ucuyla telveden biraz alarak ellerinize sürün. Kahve telvesinin cildinize olan müthiş etkisini kısa sürede fark edebilirsiniz.

Türk kahvesi ile uygulayacağınız bakımı vücudun her bölgesinde deneyebilirsiniz. Ayrıca selülit problemi yaşayan bayanlar da kahve telvesi ile cilt bakımı uygulayabilirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta vücudunuzda kızarıklık ya da yanma gibi hisler oluşursa cildinizi hemen durulamanızdır. Kahveye alerjisi olanlar için bu bakım yan etki oluşturabilir. Ayrıca cildinize bakım uygulamak amacıyla hazırladığınız kahveye şeker ilave etmemeniz de önemli bir detay. Çünkü işlenmiş şeker cilt için faydalı değildir. Cildinizdeki lekelerden kurtulmak ve cildinizi yumuşatmak için Türk kahvesinin mucizevi etkilerinden evinizde kolayca faydalanabilirsiniz. Kahve telvesi ile cilt bakımı uygulamayı düşünenler için haftada 1 kez yeterli olduğunu da belirtmekte fayda var.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.