Bilgi Fabrikam

Maabac: Karşılaştırma Platformu

Merhabalar, bu yazımızda sizlere yeni nesil karşılaştırma platformu, bir Türk girişimi olan Maabac isimli internet sitesinden bahsedeceğiz. Maabac, kullanıcılara benzer alanlardaki 2 farklı şeyi karşılaştırma imkanını sunar, aynı zamanda kullanıcı yorumlarına göre insanların tercih yapmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Siteyi kullanarak Gıda, hizmet, oyun, internet, elektronik, otomobil gibi birçok farklı sektörde 2 hizmet ya da ürünü karşılaştırarak kendi yorumunuzu ekleyebilirsiniz, bunun dışında kendi oluşturacağınız başlıklarla da diğer kullanıcılardan karşılaştırma yapmalarını talep edebilirsiniz. Maabac kısa süre önce kurulmasına rağmen her geçen gün yeni üyelere sahip olan oldukça iddalı bir oluşum haline gelmiş durumda.

Örnek bir karşılaştırmayı aşağıdan görebilirsiniz;

Kaynak: https://maabac.com/compare/HIMYM-VS-Friends

Burada birbirine benzer ve bir döneme damgasını vurmuş ünlü iki dizinin karşılaştırılması yapılıyor. Eğer hangi diziyi izlemeyi tercih edeceğinize karar veremiyorsanız bu adresteki yorumları okuyarak karar vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Sitede bu tarz birçok farklı alanda karşılaştırma mevcut, üye sayısı arttıkça çok daha kaliteli bir platforma dönüşeceğini düşünüyoruz.

Siteyi 2 haftadır aktif olarak kullanıyoruz ve ilk deneyimlerimiz oldukça olumlu, eğer Ios ve Android platformlar için de uygulamalar geliştirilirse platformun çok daha fazla kişi tarafından kullanılacağına inanıyoruz. Siteyi aşağıdaki adresten ziyaret ederek kullanmaya başlayabilirsiniz;

Site adresi: https://maabac.com

 

 

 

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.