Bilgi Fabrikam
migren agrısı nasıl geçer

Migren Ağrısı Nasıl Geçer?

Migren ağrıları birçok kişinin yaşamını kabusa çeviren, çoğu günler yataktan kalkmayı dahi engelleyen bir durumdur. Migren hastaları günlük yaşamda çoğu kez şiddetli ve sık baş ağrıları ile karşılaşır. Hatta birçok hasta ağrının yanı sıra mide bulantısı, kusma, ışığa ve sese duyarlılık gibi sorunlar da yaşayabilir. Çoğu hasta ise ağrılarından dolayı işine dahi gidemiyor ya da iş yerinde oluşan migren ağrıları o günün kabusa dönüşmesine neden oluyor. İşte sizlere migren ağrılarını önlemek için öneriler;

Migren hastaları başı ağrıdığında çareyi hemen ağrı kesici içmekte bulur. Oysa ki bu tamamen yanlış bir tutumdur. Ayda 4-5 ağrı kesici içildiğinde migren ağrıları artar ve sıklaşır. Mümkün olduğunca ağrıyı geçirecek doğal yöntemler deneyin. Ayrıca migren için gelişigüzel ilaçlar kullanmaktan kaçının ve uzmana görünün. Migren uyku düzeni ile yakından alakalıdır. Bazı kişilerde eksik uyku, bazılarında ise fazla uyku migreni tetikleyebilir. Bu nedenle uyku düzeninizi şaşmayın ve düzenli uykuya özen gösterin. Beslenme alışkanlıkları da migren hastalarının dikkat etmeleri gereken noktalardan biridir. Öğün atlamamaya özen göstermelisiniz. Çünkü aç kaldığınızda kan şekerinizin düşmesi migreni tetikleyecektir. Ara öğünler de sizin için önemlidir. Bazı migren ilaçlarında kullanılan kafein bazen migreni tetikleyici etkiye sahiptir. Çay, kahve alkolden mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışın. Günde 2 fincan kahve ve en fazla 4 fincan çay tüketebilirsiniz.

Bu yazımızda migren ağrılarını önlemek için öneriler sunduk. Anlattıklarımızın yanı sıra spor yapmak ve stresten uzak kalmak da migren ağrılarını önlemek için önemlidir.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.