Bilgi Fabrikam

Öğrenci Vizesi Türleri Nelerdir?

Vize almanın en zor olduğu ülkelerden biri olan İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler ile birlikte oluşturduğu “Birleşik Krallık”a seyahat için de kullanılabilen vize türüdür. Bu nedenle İngiltere dışındaki Birleşik Krallık ülkelerine gitmek isteyen vatandaşlar da İngiltere Vizesi’ne sahip olmalıdır. Okumak amacıyla İngiltere’ye gitmek isteyen vatandaşların İngiltere vizesi alması çok daha kolaydır. Ancak öğrenim görmek isteyen vatandaşlar, başvuru dosyasını hazırlamaya başlamadan önce eğitim programının detaylarını bilmelidir. Çünkü İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında bulunan vize türleri, öğrenim programlarının uzunluğuna göre belirlenmektedir.

Öğrenci Vizesi Türleri Nelerdir?
Yaz okulu gibi dönemsel eğitimler sebebiyle İngiltere Vizesi almak isteyen vatandaşlar, 6 aydan kısa süreli programları içeren İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvurmalıdır. Ancak 6 ayı aşan dil eğitim programları için bu vize türü yeterli gelmemektedir. Bunun için Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne başvurulması gerekmektedir.

Lise, üniversite, master veya doktora gibi uzun dönem eğitimler için öğrencilerin Tier 4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi’ne sahip olması gerekir. Eğitim gören kişinin, eşi veya 18 yaşından küçük çocuğu varsa bu yakınları da Tier 4 İngiltere Uzun Dönem Bağımlı Vizesi’ne başvurmalıdır. Uygun programlar için titiz bir şekilde hazırlanan vize başvuru dosyaları İngiltere konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Ancak bunun için ekonomik durumu ve geçmiş eğitimler gibi hususların da kabul edilebilir ölçüde olması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için; http://ingiltereogrencivizesi.com

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.