Bilgi Fabrikam

PDF Kitap Nedir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, kitapların yerini e-kitaplar almaya başlamıştır. Bu e-kitapların kullanımı basit ve anlaşılırdır. E-kitap okumanın en kolay yolundan birisi de PDF şeklinde olan e-kitaptır. PDF’ın açılımı, Portable Documet Format’dır. PDF ise kısaltılmış haline verilmiş isimdir. PDF, bir yerden başka bir yere tek bir dosya halinde platformlar arası taşınabilir veya yazdırabilir belgeler oluşturmak için Adobe tarafından üretilmiş olan sayısal bir dosya biçimine verilmiş isimdir. 

PDF kitap indir ise PDF haline dönüşmüş kitapları indirmektir. Çok sayıda kitabı her gittiğiniz yere, her zaman taşıyamazsınız.  Ayrıca bu çok sayıdaki kitabı okuma ihtiyacı hissettiğinizde okumanız pek mümkün gözükmez. Kitaplar hem ağırlık olarak hem de boyut olarak çok hafif değillerdir. Bu yüzden de birden fazla kitabı taşımaya çalışmak hiç kolay bir şey değildir, adeta bir zülümdür. Geliştirilen Portable Document format sayesinde yani Taşınabilir Belge Biçimi anlamına gelen bu format tüm zahmetlere basit bir şekilde son veriyor. Ayrıca kitabı indirmek isterseniz PDF kitap indir seçeneğini kullanabilirsiniz. PDF dosyalarını en kolay yoldan açmak için ücretsiz programlar vardır ve PDF kitap indir seçeneğini seçerseniz rahatça bu programlardan okuyabilirsiniz. Bu programları yükleyerek ayrıca PDF dosyalarını sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. En iyi pdf okuma programları ise Acrobat Reader, Foxit Reader, PDF-Xchange ve Nitro PDF programlarıdır. En kullanışlı olanlardan biri Acrobat Reader’dır.

PDF kitap indir sayesinde kitabı indirdikten sonra bu programdan hemen açıp kitabı okuyabilirsiniz. PDF şeklinde kitap okumanın birçok da avantajı bulunuyor. İlk olarak her platformda basılabilir ve izlenebilir olmasıdır. Çok güvenilir bir programdır ve geniş bir program desteğine sahiptir. Adobe PDF dosyaları ise aynen orijinali gibi görünür hatta kaynak belge varsa onun içerdiği bilgileri içerir. Ayrıca PDF dosyası içerisine her yerden ekleme yapabilme olanağınız vardır. İnternet sayesinde ise her yere mail şeklinde ya da istediğiniz araçlarla karşı tarafa gönderilme imkanınız vardır. Platform olarak bağımsız okunabilir. Ücretsiz olması ise en önemli özelliklerden biridir. Bu avantajlardan PDF kitap indir yoluyla da yararlanabilirsiniz. 

 

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.