Bilgi Fabrikam

Protez Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Protez saç insan saçı baz alınarak laboratuvar ortamında teknik yöntemlerle kişiye özel üretilen saçtır. Hastanın kafa yapısı ile uyum sağlayan, gerçek saç görünümüne sahip bir protez saç uygulaması başarılı sonuçlanmış kabul edilir. Protez saç genel olarak kullananlardan olumlu geri dönüşlerin alındığı bir uygulamadır.

Protez saç uygulamasında kişinin saç rengi, kıl dokusu, kaş rengi, saç telinin kalınlık-incelik durumu, dalga boyu gibi yapısal özelliklerinin iyi analiz edilmesi önemlidir. Bu analizlerin iyi belirlenmesiyle kaliteli bir protez saç üretilecek ve kişinin görüntüsüyle bütünleşecektir. Uygulamanın kişiyle bütünleşmesi adına bir başka önemli nokta da ölçümlerin doğru yapılmasıdır. Kafatası ölçülerinin doğru alınması uygulamanın uyum sağlaması açısından önemlidir. Kişinin kafatası ölçülerine uygun olarak üretilen saç protezi, olası dış etkilere dayanıklı özel bir solüsyon yardımıyla istenilen bölgeye uygulanmaktadır. Protez saç stres, kemoterapi, saçkıran ve benzeri nedenlerle saçları dökülmüş ya da dökülmekte olan kişilere uygulanabilir. Ancak saç derisinde egzama ya da ileri derece kronik rahatsızlık olan bireylere protez saç uygulanması uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Protez saçınızı kullanmaya başladıktan sonra cildinizde beklenmeyen bir etki görürseniz derhal yaptırdığınız yeri arayarak bilgilendiriniz. Az sayıda gözlense de protez saç uygulaması kişilerde alerji yapabilmektedir. Böyle bir durumda; protez saçınızı kullanmaya devam etmeyerek alternatif saç uygulamalarına başvurabilirsiniz.

Protez saç uygulaması sırasında herhangi bir tıbbi operasyona başvurulmaz. Protez saçı kullanmakta zorlanırsanız başka uygulamaları deneyebilirsiniz. Protez saçın kafatasına uygulanması kolaydır. Protezin kullanılması da son derece pratiktir. Saç uzmanının tavsiye ettiği bakımları aksatmadan uygularsanız protez saçınızı uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Gerçek saçınıza gösterdiğiniz özeni protez saçınıza da göstermelisiniz. Bu amaçla saçınızın temizliğini ihmal etmemelisiniz. Böylece saçınızın kullanım ömrü uzayabilir. Protez saç uygulaması kişilerin sosyal hayatını iyileştirerek, daha iyi bir görünüm elde etmelerini sağlar. Gerçek saçtan ayırt edilmeyen bir protez uygulaması ile siz de görünümünüzü değiştirebilirsiniz .Saç protezinizi yaptıracağınız yeri iyi seçmeniz uygulamadan istediğiniz verimi almanızı sağlar. Bu nedenle müşterilerini memnun eden, kaliteli protezler üreten bir merkez seçmelisiniz. Saç protezi hakkında daha fazla bilgiye http://www.protezsac.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.