Bilgi Fabrikam
sivilcelerden kurtulma

Sivilce ve Aknelerden Kurtulmanın Yolları

Birçok kadının ortak güzellik sorunlarından birisi olan sivilce ve akne sorunu için bu yazımızda pratik çözümler sunuyoruz. Her kadın pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Ancak zaman içerisinde gerek beslenmeden kaynaklı, gerekse çevresel etkenlerden dolayı ciltte sivilce ve akneler oluşabilir. Sivilce ve aknelerden kurtulmanın yolları nelerdir diyorsanız işte sizlere birkaç pratik öneri;

A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan tatlı patates akne sorunu ile savaşmada en etkili çözümlerden biridir. Tatlı patatesi rendeleyerek ya da ince dilimler halinde keserek cildinizdeki sorunlu bölgelere yerleştirin ve 10 dakika kadar bekletin. Bu yöntemi haftada birkaç kez tekrarladığınızda kısa sürede akne ve sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Neredeyse herkesin evinde bulunan ve sivilce ya da akne gibi cilt sorunlarına son derece etkili olan bir diğer çözüm de aspirindir. Özellikle salistik asit içeren aspirini birkaç damla suda eriterek hamur kıvamına getirin ve cildinizdeki sorunlu bölgelere sürün. 15 dakika kadar kurumasını bekledikten sonra cildinizi su ile arındırın.

Elmalı peeling de aknelerin oluşumuna neden olan ölü derileri yok etmede etkili bir çözümdür. Ancak bu yöntem için elma püresine 1’er çay kaşığı zeytinyağı, esmer şeker ve yeşil çay da eklemenizi öneririz. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra yüzünüzü yıkayarak temizleyin ve ıslakken bu kürü uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra cildinizi arındırabilirsiniz.
Sivilce ve aknelerden kurtulmak için öneriler sunduk. Bu kolay yöntemler sayesinde kısa sürede cildinizi güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.