Bilgi Fabrikam

Ücretsiz İlan Vermek Nasıl Olur?

Büyük ve küçük çok sayıda firma internet üzerinden ürün satmaktadır. Mağazalardan çok daha uygun fiyatlı ürünlerin bulunması internetten alışverişin yaygınlaşmasını sağlamıştır. Siz de internetten ihtiyacınız olanları alabileceğiniz gibi, ürün satışı da gerçekleştirebilirsiniz.

Online olarak bir şeyler satabileceğiniz bir sürü site vardır. Bu siteler üye olurken ya da ilan başına ücret alabilir.  İlandesk ise tamamen ücretsiz bir sitedir. Siteye kayıt olarak istediğiniz kadar ilan verebilirsiniz. İlanlarınız 3 ay süreyle sitede yayımlanacaktır. Bu süre sona erdiğinde yeniden ilan verebilirsiniz.

İlandesk farklı kategorilerden binlerce ilan yayınlayan bir sitedir. Siteye girerek neyi, nerede aradığınızı yazdıktan sonra en yakın ilanlar ekranınıza gelecektir. Ücretsiz ilan vermek için öncelikle siteye üye olmanız gerekir. Kısa süren bu işlemden sonra “ilan ekle” butonuna tıklayarak ilanınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. İlan oluşturmadan önce kullanım kurallarını okuyunuz. İlan içerisinde siyasi görüş bildirmekten, ırkçılık yapmaktan, terör örgütü savunuculuğundan ve küfür yazmaktan kaçınınız. Kopya içeriklerle ilan vermeyiniz. Böyle yapan üyelerin profilleri silinecektir.

Web sitesindeki herhangi bir verinin başka yerde kullanılması yasaktır. Site kurallarına uyduğunuz sürece uzun süre siteyi kullanabilirsiniz. İlandesk ile ürünlerinizi kiralayabilirsiniz. İlan verme işlemi ile aynı adımları izleyerek, açıklama kısmında ürünün kiralık olduğunu belirtebilirsiniz.

İlanınızı tamamlarken iletişim bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. İlanlarınızla ilgili sorular soran kullanıcılara tutarlı cevaplar vermeniz önemlidir. Bu sayede kullanıcıların size olan güveni artacaktır. Her aracı sitede olabileceği gibi bu sitede de kötü niyetli kişiler olabilir. Bu kişilerden korunmak için yüz yüze görüşme ayarlayabilirsiniz. Bu sayede karşılıklı güven ortamı oluşur. Buluşmak istemeyen, yurt dışında olduğunu söyleyen kişilerle iş yapmayınız.

Satın aldığı ürünler için çek vermek isteyen kişilere itimat etmeyiniz. Yurt dışı ödeme yöntemlerinden biri ile ödeme yapmanız isteniyorsa yapmayınız. Alışveriş sırasında yazılan mesajlar bozuksa, kişi sizinle telefonda konuşmak istemiyorsa dolandırılıyor olabilirsiniz. Bu durumda o kişiyle görüşmenizi sonlandırın. Herhangi bir istenmeyen durum gözlendiğinde site yetkililerini durumdan haberdar ediniz.

İlandesk ile ihtiyacınız olan ürün ya da hizmeti aramak için https://www.ilandesk.com/ adresine göz atın.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.