Bilgi Fabrikam

Yaka Kartı Ne İşe Yarar?

Yaka kartı kişilerin çalışma ortamına resmiyet katmaktadır. Günümüzde çok sayıda şirketin kendine özel logosu vardır. İyi bir yaka kartı şirketin logosunu ya da adını ve renklerini yansıtmalıdır. Böylece çalışanların kıyafetleri ile yaka kartı bir bütün oluşturabilir.

Yaka kartları iş ortamında çalışanlar için kimlik görevi görmektedir. Bir yaka kartının üzerinde yazan yazıların okunabilir olması gerekir. Kişinin adı soyadı ve şirketteki pozisyonlarının yazdığı bir yaka kartı idealdir. Yaka kartları büyük şirketlerde kişilerin statüsünü belirtmek için kullanılabileceği gibi, küçük işletmelerde de kullanılabilir. İyi ve kaliteli bir yaka kartı müşteriler üzerinde olumlu bir etki bırakır.

Daha çok özel sektörde kullanılan bu kartlar devlet kurumlarında da kullanılmaktadır. Kendine özel kıyafeti olmayan işletmelerde de yaka kartı kullanılarak kimlerin çalışan olduğu belirtilebilir. Yaka kartları aynı zamanda şirket dışından gelen misafirleri belirlemek için de kullanılır. Üzerinde ziyaretçi yazılı yaka kartı takan birinin kuruma yabancı olabileceği düşünülerek yardımcı olunur.

Yaka kartları klipsli olabileceği gibi boyuna asmalı da olabilir. Klipsli olanlar işletmeler tarafından daha çok tercih edilse de tur şirketleri genellikle boyuna asmalı olanları tercih ederler. Bir tur şirketi geziler sırasında kimlerin kendi şirketi ile gezdiğini bilmek ister. Gezi sırasında klipsli yaka kartları fark etmeden düşerek kaybolabilir, oysa boyuna asmalı olan kartlarda böyle bir sıkıntı olmayacaktır. Ayrıca gezi şirketleri yaka kartları sayesinde dünyanın her yerinde reklamlarını yapabilirler. Siz de https://www.yakakarti.net/ adresinden istediğiniz yaka kartı siparişini verebilirsiniz.

 

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.