Bilgi Fabrikam

Youtube Market İle Fenomen Olmak Çok Kolay

Televizyonun çöküşe geçmesi ve izleyicinin yeni bir mecra aramasından sonra şüphesiz en popüler izleme merkezi YouTube olmuş durumda. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, kendiniz de bir kanal açabileceğiniz hatta ve hatta meşbur biri olmanız YouTube sayesinde artık oldukça mümkün.

Özellikle birçok televizyon yıldızının beyaz camı bırakarak YouTube kullanmaya başlamasının en büyük sebeplerinden biri dünyanın hızına ayak uydurma çabası. Her geçen gün daha fazla popüler olan, herkesin rahatlıkla içerik üretebileceği, dünyanın en iyi ve en kullanışlı playerını kullanan YouTube son zamanlarda epey popüler olmuş durumda.

Akıllı telefonlar şüphesiz ki çağın en büyük icadı olmuş durumda. İnsanların yüzde 95 i akıllı telefon kullanıyor ve uygulama marketlerinde en çok indirilen program YouTube. Bu da akıllı telefon kullanan herkesin YouTube kullandığı gerçeğini gözler önüne seriyor. Hal böyle olunca birçok insan YouTube üzerinden para kazanma çalışmaları yapıyor.

Mizah, makyaj, giyim, kozmetik, oyun, bilgi gibi daha yüzlerce farklı konuda YouTube’da bulabileceğiniz milyonlarca video var. Bu da televizyonun zaten yok olmaya başladığı dönemde insanlara inanılması güç bir alternatif sunuyor. Özellikle televizyonların da smart bir döneme girdiği günümüzde artık televizyon izleyenler bile YouTube için izliyor diyebiliriz.

Hal böyle olunca YouTube üzerinden binlerce insan para kazanma taktikleri arıyor duruma geliyor. Bunun sebebi hem içerik üretirken yaşanılan eğlence hem de getirdiği fazlasıyla kar marjı. YouTube üzerinden içerik üreten biri iseniz sadece Adsense üzerinden Google’dan para kazanmıyorsunuz. Kanalınızın yükselmesi sayesinde sizler de ünlü markalardan, reklam şirketlerin, sponsorlardan reklamlar alarak kanalınızda paylaşarak daha rahat para kazanabiliyorsunuz. Bu sebeple günümüzde çok fazla duyduğunuz bir kelimeden bahsedeceğim sizlere. “Kanalıma  hoş geldiniz. Kanalımı beğendiyseniz abone olmayın unutmayınız. Videoyu beğendiyseniz beğenmeyi unutmayınız.”

İşte bunlar kişilerin para kazanmasını kolaylaştıran sözcükler. YouTube üzerinde ne kadar çok aboneniz ne kadar çok izlenmeniz ne kadar çok beğeniniz varsa o kadar çok para kazanıyorsunuz. Kanalınızın meşhur olduğunu gören reklam şirketleri size ödemeler yaparak reklamlarını arttırmak istiyor ve sizi aslında bir PR şirketi gibi görüyor. Onlar için çok değerli bir hal alıyorsunuz. YouTube market ise size bu abone, beğeni, izlenme imkanını fazlasıyla sunuyor.

https://youtubemarket.net

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.